Teatrul viselor din Ardeal

Vizita noastră în Cluj – Napoca a inclus, pe lângă cele mai importante clădiri şi instituţii, şi unul din cele mai mari simboluri sportive din Ardeal, anume Clubul şi Stadionul CFR Cluj.

Asociaţia Scoica a avut acces fără restricţii atât în Muzeul Clubului CFR, cât şi în sala de conferinţă a clubului. Am fost onoraţi şi compleşiţi să putem vizita un astfel de loc. Copii au putut admira cupele jucătorilor, s-au putut distra la pupitrele din sala conferinţei, dar mai ales au putut păsi pe stadionul mare şi verde al clubului CFR Cluj.

Cel mai important moment a fost totuşi, participarea la meciul Poli Timişoara – CFR Cluj, în care cei din urmă au ieşit victorioşi. Am fost alături de echipă pe stadion şi am făcut cea mai gălăgioasă galerie!!

Leave Comment